Cem Seymen ve Artunç Kocabalkan, Hızlı Karar'da ekonomideki son gelişmeleri değerlendiriyor.


Adı cumhur ittifakı… Peki, kaç partinin içinde olacağı belli mi? İttifak nasıl yapılacak? Hangi parti, ittifak için ne diyor? Seçmenin yerelde ve genelde beklentileri, partilerin seçim hazırlıkları... Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı'nda son durum ne? Türkiye Suriye’de nasıl bir gelecek planlıyor? Ahu Özyurt sordu, Kamuoyu Araştırmacısı Faruk Acar, Kamuoyu Araştırmacısı Hakan Bayrakçı, Siyasal İletişim Uzmanı Gülfem Saydan Sanver, Akademisyen Prof. Dr. Tayyar Arı, Hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen ve Hukukçu Dr. Mehmet Sarı, 'Türkiye'nin Gündemi'nde yanıtladı.


Gazeteci Nevzat Çiçek, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'la ilgili çok konuşulacak iddialarda bulundu. Çiçek, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin ittifak yapması için İlker Başbuğ'un devrede olduğunu ve bu olayın Ankara'da duyulduktan sonra büyük tepkiye neden olduğunu açıkladı.


Bu hafta vizyona giren Görevimiz Tatil filminin yönetmen ve senaristi Murat Şeker'le başrol oyuncuları Demet Akbağ ile Zafer Algöz, Afiş'te Aslı Öymen'in konuğu oldu. Yönetmen Murat Şeker, filmde konuk oyuncu olan CNN TÜRK Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli ve CNN TÜRK'ün tecrübeli muhabiri Fulya Öztürk'ten övgüyle söz etti.


Haftanın öne çıkan kitapları arasında, Aysel Gürel'in arşivinden seçilen 144'ün şiirin yer aldığı 'Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam', Hüsamettin Koçan'ın ilham verici öyküsünün anlatıldığı, Aslıhan Lodi'nin kaleme aldığı nehir söyleşi türündeki 'Bir Dağda Mucize Yaratan Ressam Hüsamettin Koçan' ve İstanbul'da geçen tarihi bir polisiye öykünün aktarıldığı Ogan Güner imzalı 'Hercümerç' yer alıyor.


Ekranların piyasası en geniş programı Parametre'de, ekonomiden siyasete tüm gündem sizin için hazırlanıyor, her detay değerlendirilip araştırılıyor ve objektif yorumlarla aktarılıyor.


Ekonomiden siyasete tüm gündem sizin için hazırlanıyor, her detay değerlendirilip araştırılıyor ve objektif yorumlarla aktarılıyor.


Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programında tüm ülkede infial yaratan cinsel istismar olayının ardından kurulan komisyonun çalışmaları, zina, kimyasal hadım ve gündemdeki diğer sıcak başlıklar konuşuldu. Konuklardan Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi, komisyonun çalışmalarından detaylar paylaştı.

Cinsel istismar cezalarındaki değişiklikler hakkında açıkalamalarda bulunan Selvi, iyi hal indiriminin kaldırılması ve müebbet hapis cezasının getirilmesinin düşünüldüğünü söyledi. Yaş tasnifinin de cezada etkisi olacağını belirten Selvi, "Ayrıca mağdurun rehabilitasyonu ve ailelerin bilinçlendirilmesi konusunda da çalışmalar yapılacağını belirtti.


Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programında iç ve dış siyasette yaşanan tüm sıcak başlıklar masaya yatırıldı. Konuklardan Gazeteci / Yazar Gürkan Hacır, Abdullah Gül ile bugün gerçekleştirdiği görüşmenin detaylarını paylaştı. Hacır, Gül' 2019'da aday olup olmayacağını da sorduğunu, ancak net bir cevap almadığını, 'aday olacağım' , ya da 'olmayacağım' demediğini söyledi.

Abdullah Gül ile yaptığı görüşmeden satır başları paylaşan Gürkan Hacır, Gül'ün seçimlere ilişkin konuşmaktan kaçındığını söyledi. Hacır, "Gül, CHP yönetimi ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun rahatsızlığı nedeniyle 'Geçmiş olsun' dileklerini iletmek için görüştüğünü, bu gibi nezaket telefonlarının dışında siyasi bir telefon görüşmesi yapmadıklarını söyledi. SP ile de parti yönetimi katından bir teklif gelmediğini, zaten parti beklentisine göre değil, toplumun genel beklentisi üzerine siyaset yorumlarına devam edeceğini söyledi" diye konuştu.

2019'da yapılacak olan seçim için Abdullah Gül'ün erken seçim beklentisi içerisinde olmadığını, seçimin planlanan tarihte yapılacağını düşündüğünü belirten Hacır, "Afrin harekatının iç siyaseti doğrudan etkilediğini düşünüyor" diye konuştu. Hacır, dış siyaset üzerine de konuştuklarını belirterek, "ABD ile ilişkilerimizi sordum, Ankara'da ABD büyükelçisi yok dedim. Gül; 'ABD yönetimi boşluk halinde. Şu an 45 ülkede büyükelçisi yok. Türkiye'ye özgü bir durum değil, bu ABD'deki yönetim zaafiyetine işaret ediyor. ABD ile ilişkiler konusunu da geçmişten günümüze değerlendirdiğimizde ben de hayretler içerisinde izliyorum ve anlaşılabilir bir durum olduğunu düşünmüyorum. ABD, Türkiye'yi nasıl bu kadar karşısına alır, anlamış değilim' dedi" şeklinde anlattı.


Asude Altıntaş ve Cihan Özalevli, Bilin Deneyin'de süper emici polimerler ile evde nasıl yapay kar yapabileceğinizi anlattı.


Zeytin Dalı Harekatı'nda son durum ne? Afrin'de kim ne planlıyor, Türkiye ne hedefliyor? İç siyasette ittifak çalışmaları hız kazandı. Peki, hangi partiler ittifak içinde olacak? Seçim barajı ve pusulada tek logo planlamaları nasıl sürdürülüyor? Şirin Payzın, Ne Oluyor?'da sordu, birinci bölümde Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, ikinci bölümde CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, üçüncü bölümde ise Emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin ve Akademisyen Prof.Dr. Vehbi Baysan yanıtladı.


Sherlock Holmes, etrafını sürekli gözlemleyen ve küçük izlerden anlam çıkarabilen bir roman kahramanı olarak ortaya çıktı.

Sherlock Holmes'un yaratıcısı Conan Doyle, tıp öğrencisiydi ve Dr. Joseph Bell'ın yanında asistan olarak çalışıyordu. Dr. Joseph Bell'ın gözlemleme ve çıkarım yapma kabiliyeti çok gelişmişti. Bir gün hastaneye gelen bir hastasını hiç soru sormadan öğrencilerin önünde hastanın asker olduğunu, ordudan yakın zamanda ayrıldığını, çavuş olarak hizmet verdiğini ve Barbados'ta görevli olduğunu doğru bir şekilde tahmin etti. Sherlock Holmes de en yakın dostu ve asistanı olan Dr. John Watson'ın tanışma hikayesinde bu anı kullanılmıştır.

Dr. Joseph Bell, tıp eğitiminin en önemli noktasının doğru teşhis olduğunu düşünürmüş ve bunun için öğrencilerine küçük detayların büyük resmi nasıl etkilediğini öğretmeyi bir öncelik olarak belirlemiş.Ve onlara bilim insanı olabilmek için gerekli en önemli kabiliyetlerden biri olan sistemli bir şekilde gözlem yapabilmeyi öğretmiş. Conan Doyle, Joseph Bell'ın gözlemleme kabiliyetine tanık olmuş, ondan öğrenmiş ve sonunda Sherlock Holmes karakteriyle ortaya çıkmış.


Ekranların piyasası en geniş programı Parametre'de, ekonomiden siyasete tüm gündem sizin için hazırlanıyor, her detay değerlendirilip araştırılıyor ve objektif yorumlarla aktarılıyor.


Ekonomiden siyasete tüm gündem sizin için hazırlanıyor, her detay değerlendirilip araştırılıyor ve objektif yorumlarla aktarılıyor.


Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi'nde Cumhur ittifakı ve seçmenin bakışı masaya yatırıldı. Konuklardan Sonar Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı, ittifak ihtimalleri içerisinde Saadet Parti'nin olası etkilerini değerlendirdi. "Bu seçimin yıldızı Saadet Partisi'dir" diyen Bayrakçı, "Saadet Partisi, İYİ Parti ve diğer sağ partilerle bir ittifak içerisinde olursa, AK Parti'yi beklediğinin çok daha altında bir oy oranına itebilir" diye konuştu.